Odborné sociální poradenství

  otevírací doba poradny  
pondělí 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00
úterý 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00
středa 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00
čtvrtek 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00
pátek 8:00 – 13:00  

Návštěvu si prosím sjednejte na tel: 773 595 328

 

O službě odborné sociální poradenství a terénní službě

Video s vysvětlením ve znakovém jazyce můžete shlédnout ZDE: https://vimeo.com/273585382

Poradenství poskytujeme osobám se sluchovým postižením (bez omezení věku) a jejich rodinným příslušníkům. Vytváříme přátelskou atmosféru s respektem a úctou. Pracujeme s každým individuálně, aby došlo k naplnění potřeb a přání každého z Vás, kdo se na nás obrátí. Prioritou pro nás je vyslechnout Vás a společnými silami najít řešení.

Nejčastěji pomáháme s výběrem správné kompenzační pomůcky, která Vám může např. usnadnit komunikaci s okolím nebo poslech televize či rádia – zesílí a upraví srozumitelnost mluveného slova. Potřebujete ráno včas vstát nebo si nastavit minutku při vaření? Seznámíme Vás s vibračními a světelnými budíky a minutkami. Ukážeme Vám, jak správně s pomůckou zacházet, kde je možné ji zakoupitPoužíváte sluchadlo? U nás se naučíte, jak ho správně používat a jak o něj pečovat. Pomůžeme Vám i s vyplněním různých formulářů např. žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku, s vysvětlením úředních dopisů…

Můžete nás navštívit v poradně Hradeckého centra nebo se můžeme sejít „venku“ a doprovodit Vás např. k ORL lékaři, jako Vaše podpora při jednání. 

Terénní služba je poskytována v osobním zázemí klienta. Jde o situace, kdy klient nemůže navštívit poradnu osobně např. z důvodu omezené pohyblivosti. Nebo jeho nepříznivá životní situace vyžaduje vybavení jeho domácnosti kompenzačními pomůckami a je nutné navštívit jeho domácnost za účelem správného výběru pomůcky (nikoliv instalace).

Terénní služba je poskytována i formou doprovodu např. k lékaři, zaměstnavateli, na úřad, při jednání s rodinnými příslušníky apod., kdy klient má zájem o podporu při řešení své situace.

Služba je poskytována dle provozní doby poradny, musí být nejméně 5 dní předem objednána.  Služba je poskytována zdarma.

Chcete se dozvědět více:

Garantovaná nabídka Odborného sociálního poradenství     

Etický kodex sociálních pracovníků